Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 100 € a máte dopravu ZADARMO

Víno z Malých Karpát –

víno pre všetkých

 

O nás

Najväčším producentom hrozna v oblasti Pezinka je Vinohradnícko vinárske družstvo podielnikov KARPATY

Na úpätiach Malých Karpát obhospodarujeme vyše 180 hektárov viníc v rôznej odrodovej skladbe. Časť produkcie hrozna spracúvame vo svojej pivnici a finálny produkt – víno ponúkame vo vlastnej predajni. Naše kvalitné odrodové vína s prívlastkami, ocenené na mnohých domácich aj zahraničných výstavách vín, si medzi milovníkmi vína nachádzajú stále viac priaznivcov.

VVDP KARPATY v Pezinku – Grinave vzniklo v roku 1995 z vôle 147 zakladajúcich členov – podielnikov, i keď mnohé by napovedalo tomu, že jeho predchodcami sú Jednotné roľnícke družstvo Myslenice alebo Poľnohospodárske družstvo Grinava. V súčasnosti má družstvo 96 členov.

Grinave patril v minulosti primát najväčšieho producenta viničových sadeníc v Československu. V rokoch 1966 – 1978 to bolo vyše 1,5 milióna štepencov ročne.

Súčasný manažment družstva na čele s predsedom Ing. Vladimírom Baričičom pokračuje v šľapajách jeho predchodcov Dpt. Augustína Krasňanského a Ing. Jána Satka CSc.

V pestovaní hrozna a výroby vína súčasný agronóm špecialista Ing. Lukáš Krasňanský a vedúci pivnice Vladimír Mezei nezahanbia svojich predchodcov Jána Fišera, Jozefa Domana alebo Ignáca Sváteka.
Družstvo obhohospodaruje 183 ha vinohradov, ktoré užíva na podklade nájmu. Na nich pestuje biele odrody ako Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Veltlínske zelené, Silvánske zelené, Muller Thurgau, Irsai Oliver, Kerner, Tramín červený a modré odrody Frankovka, Neronet, Cabernet Sauvignon, Dornfelder a Domina.
Dvadsať percent dopestovaného hrozna a pivničnými majstrami Vladimírom Mezeiom a Jánom Mezeiom vyškoleného vína družstvo predáva ako fľašované značkové vína a výberové vína s prívlastkom vo vlastnej predajni.

Ostatnú produkciu hrozna družstvo predáva dlhodobým zmluvným partnerom ako surovinu pre ich finálne výrobky – Víno Jano, Víno Matyšák a ďalší drobní odberatelia. Ročná produkcia hrozna predstavuje približne 1200 ton. Kvalitným vínom boli v minulosti zásobované aj vlastné vinárne – Vináreň pod hradbami v Pezinku a vináreň Slovanský dúm v Prahe.

Družstvo je členom združenia Malokarpatská vinná cesta a aktívne sa zúčastňuje na regionálnych podujatiach ako Pezinské vinné trhy, Dni otvorených pivníc, Pezinské vinobranie a mnohé ďalšie.

Kde nás nájdete

Vinohradnícko vinárske družstvo podielnikov KARPATY

Limbašská 2, 902 03 Pezinok

Kontaktujte nás
Logo
po – pi 9:00 – 19:00, so 8:00 – 15:00
© VVDP Karpaty
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk